مقبره و روش بازگشایی آن

مقبره و روش بازگشایی آن

مقبره و روش بازگشایی آن : مقبره های سنگی به دو نوع تقسیم می شوند. مقبره هایی که در زیر زمین قرار دارند

و مقبره هایی که در کوهستان و در صخره ها و غارها ایجاد شده اند. مقبره ها مربوط به

طبقه اشرافی بوده و به همین دلیل دارای هدایای ارزشمند زیادی هستند.

بازگشایی مقبره ها یکی از سخت ترین کارهایی است که کاوشگران انجام میدهند و

به دنبال روش هاییبرای تسهیل این کار هستند.

مقبره و روش بازگشایی آن

در پلمپ سنگی مقبره از ساروج استفاده می شود که در طول سالیان به یک ملات بسیار

سخت و سنگ مانند تبدیل می شود که شکستن و خرد کردن آن فرایندی زمانبر و هزینه‌بر است.

مهمترین فاکتوری که قبل از شروع به کار باید مورد توجه قرار گیرد تشخیص درست

پلمپ سنگی مقبره است. در بسیاری از موارد افراد مکان هایی را به عنوان

پلمپ سنگی مقبره در نظر می گیرند در صورتی که

منبع پیدایش آنها طبیعی بوده و تنها دارای شباهت ظاهری به پلمپ مقبره میباشند.

روش های تشخیص پلمپ سنگی مقبره و روش بازگشایی آن

یکی از روشهای تشخیص پلمپ سنگی توجه به شکل و ظاهر آن است که اصطلاحا تایپولوژی نامیده می شود. همه پلمپ های سنگی دارای شکل هندسی خاصی بوده و معمولاً به صورت دایره ، مربع ، مستطیل و یا مثلث ساخت می شدند پس اگر مکانی دارای شکل غیر متعارف بوده و چارچوب مشخصی ندارد پلمپ نیست. در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود که افراد می گویند رنگ پلمپ باید با رنگ محیط متفاوت باشد در صورتی که این مورد همیشه صحیح نبوده و در بسیاری از موارد از سنگ همان کوه و سایر سنگ های محیطی که همرنگ محیط اطراف هستند برای پلمپ استفاده می شده است تا تشخیص محل پلمپ و به آسانی میسر نباشد. همچنین جلو پلمپ باید مکانی برای ایستادن فرد وجود داشته باشد که البته موضوع در مورد گوردخمه هایی که در ارتفاعات واقع شده اند صدق نمی کند.

ویژگی های محیطی پلمپ سنگی

اگر در اطراف پلمپ ها هواکشی یافت شود احتمال اینکه آنفولانزا دارای اتاقک و خزانه باشد بیشتر است پیدا کردن این هواکش ها می تواند کمک شایانی در شناسایی پلمپ سنگی مقبره بکند. پلمپ ها در مسیر دید تپه های دیدبانی یا قلعه های نظامی و یک مکان قابل کنترل ساخته می شدند تا همواره در معرض دید بوده و از آنها نگهداری شود. مقبره های مربوط به طبقه اشرافی در مکان های باستانی قرار دارند به همین دلیل مواردی که در مکان های صعب العبور ، غیر باستانی و پرت قرار دارند پلمپ سنگی مقبره نبوده و احتمال طبیعی بودن آنها بسیار زیاد است. برای اطمینان از پلمپ بودن یک مورد سعی کنید تا درز و شکاف های اطراف آن را با دقت بررسی کنید.

ساروج مورد استفاده برای پوشاندن این درز و شکاف ها در اثر گذشت سالیان زیاد و انبساط و انقباض سنگ ها در فصل های سرد و گرم ترک خورد و جدا میشود و قابل تشخیص است.در کنار و پلمپ ها حتما آثار و نشانه ها و علائم مختلف وجود دارد که پیدا کردن آن ها می تواند شما را در پیدا کردن پلمپ سنگی یاری دهد. نمادهای همچون جوغن های مربعی و دایره ای شکل ، تخته سنگ های مشکوک و … از شاخص ترین نمادهای اطراف پلمپ هستند. توجه داشته باشید که در اثر فرسایش خاک ممکن است که درب ورودی پلمپ به زیر خاک رفته باشد. در این گونه موارد پیدا کردن هواکش دفینه و آثار و نشانه های اطراف می توانند راهنمای شما باشند.

روش از بین بردن پلمپ سنگی مقبره ها در کوهستان

توجه به این نکته ضروری است که باید به پلمپ هایی که از دور و به راحتی قابل تشخیص هستند شک کرد. پلمپ ها را به گونه ای می ساختند که با محیط اطراف هم رنگ بوده همچنین در دید مستقیم مردم نباشد. در بسیاری از موارد نیز با ساخت یک پلمپ سنگی دیگر در نزدیکی پلمپ اصلی سعی در گمراه کردن افراد و سارقان دفینه داشته اند پس قبل از شروع به کار محیط اطراف را با دقت بررسی کنید و از نبود پلمپ های دیگر اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت تمامی پلمپ ها را با دقت بررسی و هدف اصلی را شناسایی کنید. اندازه ورودی پلمپ از نیمه شروع شده و نهایتا تا یک و نیم متر است. احتمال پلمپ نبودن اندازه های بزرگتر و یا کوچکتر از این مقدار بسیار زیاد است .

چگونه پلمپ ها رو تخریب کنیم :

در بیش از ۹۰ درصد مواقع درب رو به آفتاب است که ریشه در باورهای مذهبی دارد.بعد از تشخیص پلمپ سنگی مقبره نوبت به تخریب آن می‌رسد که روش‌های متفاوتی برای این کار وجود دارد. روش های همچون منفجر کردن ، استفاده از کتراک ، استفاده از دستگاههایی نظیر کات مرتار ، استفاده از حلال های ساروج و… که بسته به نوع ساروج و محل قرارگیری آن ها استفاده می شود. پس از عبور از پلمپ سنگی مقبره به دالان و راهرو می رسید که معمولا پر از خاک است و به اجبار باید آنها را تخلیه کرد. این راهروها به اتاقک و خزانه می رسد که در هنگام ورود به این مکان ها باید تجهیزات ایمنی را به همراه داشته باشید تا از مسمومیت ناشی از گاز طلا و یا اجساد جلوگیری شود.

مقبره و روش بازگشایی آن

لیست قیمت فلزیاب

خرید فلزیاب

فروش فلزیاب

خرید گنج یاب

گنجیاب

طلایاب 

گنج یاب

فلزیاب

خرید و فروش گنج یاب

تست در حضور مشتری توسط خود مشتری انجام می شود.

در شرکت پویان فلزیاب سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در

بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود

تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ،

شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.

برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

۰۹۳۵۶۸۰۵۴۵۴ – ۰۹۱۹۸۱۶۶۵۹۳

 

 

درباره ما pooyan

محتوا پیشنهادی

خرید فلزیاب جدید

خرید فلزیاب جدید

خرید فلزیاب جدید همراه با تست حضوری فلزیاب از اصلی ترین ابزار های مورد استفاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *